• Helgi Barber

OLLCUT: «Так, я думаю, можна вистрілити».

OLLCUT, або ж Олег - 30 років, працює старшим барбером, викладач, а також провідник барберингу в Інстаграмі.


- Олег, як ти прийшов до професії барбера? Можеш розповісти про свій шлях?

- Це сталося несподівано навіть для мене, я прийшов стригтися в новий барбершоп і звернув увагу на інструменти. Я легко западаю на якісь красиві речі і мені сподобалися машинки у хлопців. Машинки круті, все так блищить, таке все брутальне… Великі ножиці, небезпечні бритви – це все мене і притягнуло напевно. Також ми розговорилися з барбером і він каже, що їм потрібні люди, і чисто теоретично вони можуть мене навчити. Я погодився і через місяць-півтора вже почав працювати.


- Як ти думаєш, скільки часу потрібно, щоб навчитися добре стригти?

- Я вважаю, що навчитися можна за два місяці і це буде не експрес, якийсь божевільний. Два місяці досить для комфортного навчання. Також вважаю, щоб стати професіоналом потрібно 10 000 годин, це вже вчені довели. Я думаю за 10 000 годин ти будеш просто топчик. Через два місяці, якщо у тебе хороший викладач і якщо тобі це подобається, ти вже можеш стригти класно, реально класно стригти. Я, наприклад, коли почав стригти, то у мене хлопці запитували, чи не стриг я раніше, у мене виходило класно плюс я люблю цю роботу.


- Яку мету, на твою думку, краще вибрати для себе: робота на потоці або вчитель для інших барберів? Може і те, і інше?

- Яку мету вибрати? Тут важко відповісти, тому що хочу ділитися з іншими своїми знаннями, хочеться щоб люди черпали від тебе натхнення. Але працювати на потоці теж хочеться, у мене багато класних клієнтів, багато з них стали мені друзями, з якими я спілкуюся поза барбершопом. Важко відповісти… Думаю, тут кожен вибирає сам для себе. Я вибираю два шляхи, тому що я не хочу переставати стригти і щось там просто показувати. Я хочу нових клієнтів, тому що це нові знайомства та цікаві люди. Так само я хочу показувати людям щось нове, що вони ще не знають. Може для багатьох барберів це буде щось стандартне, але людям, які тільки починають це буде корисно.


- Чи можна зараз «вистрілити» наслідуючи інших, кращих барберів, або придумувати щось нове?

- Так можна! Наприклад, багато хто думав, що все вже, після Ламонаки, після Боді Барбера, після Кліпер Кіллаха неможлива вже «вистрілити», але тут з'являється Аббас, Мухамед Хамзі і хлопці валять щось таке шалене. І найкращий спосіб «вистрілити» це повторювати круті роботи. Робити це в різних стилях і якщо ти зможеш повторювати це, то у тебе в будь-якому випадку буде вироблятися свій стиль. Не можуть всі стригти однаково. Ось так якось склалося. Так, я думаю, можна вистрілити.


- Дуже крутий відповідь, спасибі. Поїхали далі. Я думаю, що успішний барбершоп - це: ідея, яку він несе, це команда хороших майстрів і точний інтер'єр закладу. Як ти думаєш, в чому успіх барбершопу?

- Ідея барбершопу це як би його naming, це його історія, філософія яку він несе. І звичайно, за ним ховається команда. Інтер'єр теж грає не останню роль в цьому. Але я вважаю, що найважливіше, номер один це команда. Вона ніби стоїть за naming (ом), але в першу чергу це команда, це майстри. Як би все на майстрах. Ну і плюс, без маркетингу теж ніяк, потрібен хороший маркетолог.

- Ти добре сказав за команду, а як ти вважаєш, може команда підіймати або опускати рівень майстерності барбера?

- Я вважаю, що команда може піднімати рівень майстерності барбера. Це однозначно, тому що коли ти стрижеш біля хлопців, які стрижуть крутіше, ніж ти, то ти в будь-якому випадку вчишся. Хочеш ти чи не хочеш ти починаєш стригти краще однозначно. Щодо того щоб стригти гірше, не знаю. Швидше за все це залежить від людини. Я думаю, така особа довго не проживе в команді, якщо вона не буде розвиватися.


- І останнє запитання, чи є у тебе якісь поради до нового покоління майстрів?

- Порада новому поколінню майстрів, це в першу чергу знайти собі кумира. За ким ти будеш стежити, чиї роботи тобі подобаються...

Фото барбера.
OLLCUT

Повторювати їх, намагатися повторювати. Обов'язково думати над тим, що ти стрижеш. Не потрібно шаблонно стригти всіх по одному і тому ж алгоритму, це так не працює. Тоді у тебе виходить, що одна з десяти стрижок хороша, вистрілює, а решта дев'ять у тебе такі собі.P.S. Дуже вдячний Олегу за цей час. Він дуже цікава особистість і якщо ви дочитали до цього місця, то залишу посилання на аккаунт Олега - там ви знайдете багато крутої інформації і не менш круті роботи.👇🏻👇🏻👇🏻

❗️❗️❗️https://instagram.com/ollcut?igshid=jfr79bo2yv5k❗️❗️❗️

18 views0 comments