• Helgi Barber

Dmitry Kosterin: «... головне не виставляти чуже за своє, це ні до чого доброго не приводить.»

Мене звати Дмитро Костерін. Я працюю у сфері перукарського мистецтва з 2013 року. В даний момент є бренд-амбасадором англійського бренду «R U G E R.» Так само веду новинний блог, YouTube канал і з не давніх пір подкаст на тему барберингу під назвою «ПРО Барберинг.ua».– З твоїх подкастів зрозуміло, що у тебе був важкий шлях до професії барбера. Ти працював у дуже специфічних перукарнях . Як ти не розчарувався в цьому? Ти так любиш цю професію? І що означає любов до барберингу?

– Чому я не розчарувався в професії? Для мене самого це ще питання. Після навчання в училищі мені не дуже подобалося стригти, в той же час до інших професій мене тягнуло ще менше, тому вирішив залишитися і навчиться щось робити руками, а далі з'явилося співтовариство барберів і я зрозумів, що хочу бути одним з них.

– Яку мету, на твою думку, краще вибрати для себе: робота на потоці, або вчитель для інших барберів? Може і те, і інше?

– Цілі, які прописані в питанні, взаємопов'язані, ви не зможете нікого нічому навчити, не навчившись самому, а потік - кращий спосіб навчиться, або відточити навички. Як і всюди тут теж все персонально, можна заробляти і стригти багато людей за помірну ціну, або стригти менше людей за більш високу ціну, так само і з навчанням, як вам більше подобається, так і правильно.


– Чи можна зараз «вистрілити» наслідуючи інших, кращих барберів, або придумувати щось нове?

– Все що можна було придумати вже було давним давно придумано, наслідування кращий спосіб зрозуміти що подобається саме тобі, як людині. З таким же запитом приходить багато людей на стрижку приносячи чужі фотографії, як приклади. Тут головне не плутати тепле з м'яким і розуміти чітку різницю між натхненням і злодійством. Адже наслідуючи ви берете роботу, як шаблонний приклад для творчості і в цьому немає нічого поганого, так і народжується стиль, подивившись роботи будь-якого популярного майстра можна згадати відразу 2-3 асоціації з іншими майстрами. Тут головне не виставляти чуже за своє, це ні до чого доброго не приводить.

– Я думаю, що успішний барбершоп - це: ідея, яку він несе, команда хороших майстрів і точний інтер'єр закладу. Як ти думаєш, в чому успіх барбершопу?

– Успішний барбершоп - це бізнес, який зберіг душу і культуру. А успішна команда майстрів - це друга сім'я, такі ж брати і сестри, які можуть існувати не тільки в робочих стінах.

– Як ти думаєш, скільки часу потрібно, щоб навчитися добре стригти і чи є у тебе якісь поради до нового покоління майстрів?

– З приводу часу навчання - все індивідуально. Є люди більш до цього розташовані і їм дається це простіше, є навпаки. У мене пішло років 4-5 на те що б робити якість, тут ще роль відіграє наставник, у мене його не було, YouTube і обмін досвідом. Зараз же при систематичному навчанні потрібно пів року що б вийти на споживчу якість (це коли клієнтові подобається, але в інсту НЕ сфотографуєш), а подальший розвиток залежить конкретно від кожного. А щодо порад новачкам - сильно теорією голову не засмічуйте дізнайтеся необхідний мінімум і концентруйтеся на процесі, тут як у спорті - все залежить від відпрацьованих звичок, звикли працювати чисто і акуратно - такий і результат буде.P. S. Велике спасибі Дмитру за дуже круте інтерв'ю. Вже не вперше доводжу собі, що серед барберів є багато цікавих хлопців. Але це не все! У Дмитра є аккаунт і класний подкаст (не можу додати посилання на подкаст, назва "ПРО Барберінг.ua", його можна знайти в подкастах), посилання на Інстаграм подаю нижче:


❗️❗️❗️Instagram:https://instagram.com/kosterin_?igshid=r7fqlzmshb34❗️❗️❗️


14 views0 comments

Recent Posts

See All